עיסויים

עיסויים

מרבית בני האדם עובדים בישיבה, בדרך כלל מול מחשבים. הישיבה במשך שעות כה רבות נותנת את אותותיה. אתם בוודאי חווים כאבים בצוואר או בכתפיים, ושלא נדבר על הגב שלכם… אז קודם כל, כדאי שתדעו, שישיבה כה ממושכת איננה בריאה. אתם צריכים לעשות הפסקות, לפחות כל חצי שעה. לחלץ עצמות, להזיז את הגוף שלכם. להיות בתנועה. והפתרון השני, גם הוא מאוד אפקטיבי, הלא הוא עיסויים. ובמאמר זה נפתח במנעד הרב של סוגי העיסויים, ולא רק.

איזה סוגי עיסויים יש?

קצרה היריעה מלהכיל את כל סוגי העיסויים שקיימים כיום. כל אחד מוצא את העיסוי שהכי מדבר אליו. אנחנו פה רק כדי להבהיר לכם טוב יותר את כל הנושא של עיסויים. וכדי שתחכימו קצת, נציג בפניכם במספר מלים אודות סוגי העיסויים השונים. כדלקמן –

  • עיסוי לספורטאים – ספורטאים, ובעיקר מי שלוקח את הספורט צעד אחד קדימה והוא בספורט תחרותי, מטבע הדברים חשופים יותר לפציעות. בתור ספורטאי "ההצגה חייבת להימשך", מה שאומר, שהוא יעשה הכול על מנת שלא להימנע מהתחרות. כיום מאוד נהוג שספורטאים עוברים את העיסוי לספורטאים. התוצאות של העיסוי הזה מובהקות ומוכחות בשטח. יש אף ספורטאים שמבקשים בפירוש את סוג העיסוי הזה כדי למנוע פציעות עתידיות. ונסיים בכך שנציין, כי העיסוי לספורטאים זהה ביותר לעיסוי השבדי.
  • למרות שאמרנו בפירוש, כי העיסוי לספורטאים מאוד דומה לעיסוי השבדי, נסייג את דברינו, ונאמר כי העיסוי השבדי נחשב לעיסוי יותר עדין, שמסייע לגוף ולנפש שלכם להירגע כליל. במשך העיסוי השבדי, המעסה יכול להשתמש בתנועות ארוכות, ובתנועות מעגליות יותר עמוקות. העיסוי השבדי הוא העיסוי השכיח ביותר בקרב מטופלי העיסויים, באשר הם.
  • העיסוי העמוק מלווה ביתר לחץ, תוך כדי משיכות איטיות יותר, כאשר המטרה שלהן להגיע לשכבות של הרקמות העמוקות והשרירים העמוקים יותר. המון בני אדם שנפצעו, מבקשים לעבור את העיסוי העמוק.

האם עיסויים אפקטיביים?

עיסויים נחשבים לפעולה מאוד אפקטיבית. נתחיל בעובדה שאתם פשוט נהנים מהעיסוי. די בכך והותר על מנת להבין שזה עושה לכם טוב, ולהמשיך לצרוך את העיסויים.

האם עיסויים מסייעים בהפגה של מתחים?

עיסויים בוודאי ובוודאי מסייעים בהפגה של מתחים. למעשה, זאת הסגולה הכי עיקרית של העיסויים. על פי לא הרבה מחקרים שנעשו בתחום זה, נמצא כי קבלת טיפולי עיסוי עשויה להפחית הורמונים של מתח, כמו לדוגמא – ההורמון קורטיזול. אנקדוטיות מעידות על העובדה שעיסוי עשוי לסייע בהורדה של מתחים, וכתוצאה מכך, המטופל נרגע ומרגיש הרבה יותר נינוח.